Metsätontun ruusutarhassa on kasvamassa noin 120 ruusupensasta V-vyöhykkeellä. Haaveilin ruusutarhasta ja tein sen. Kahvila siinä on ollut jo 11 vuotta. Valitettavasti se on tullut tiensä päähän. En enää keittele kahvia enkä leivo ruusupullia kahvilaani. Ystävät toki ovat tervetulleita viettämään hetkeä ruusutarhassani.
Kiitos kaikille heille, jotka ovat tukeneet toimintaani kahvilassa ja vierailleet siellä!
Sivut
▼
sunnuntai 31. maaliskuuta 2013
Kevätpakkasen taidetta
Ihanan auringon alla olen kulkenut ja katsellut luonnon jäätaidekokoelmaa kamerani kanssa.
Naapurissa tätä varjeltiin varjostamalla tämä auringolta.
Tip, tip! En onnistunut saamaan kuvaan tippuvaa pisaraa.
Todellakaan ei ole jäävuorta nyt katolla! Tosin jäätäkin oli jonkin verran, mutta se saatiin heti alkajaiseksi pois. Kuten lumikin. Talokin on ollut paljon lämpimämpi.
Kyllä jää on kaunista. Tuo aita on kiva keksintö..
VastaaPoistaKatso Teeseitseblogi, siellä ystäväni tekemät ruusujen merkkikepit..
PoistaHienoja jääpuikkoja ja kiva keksintö! Onneksi katolla ei kuitenkaan enää ole viime kevään jäätaidetta.
VastaaPoistaTodellakaan ei ole jäävuorta nyt katolla! Tosin jäätäkin oli jonkin verran, mutta se saatiin heti alkajaiseksi pois. Kuten lumikin.
PoistaTalokin on ollut paljon lämpimämpi.
Hienoja jääpuikkoja! Ihana, kun kevätaurinko lämmittää, niin taloa kuin mieltäkin:) Aurinkoista viikonloppua!
VastaaPoista